Gazete Trafik, insana ve yaşam hakkına saygılı, sorunları, çözümleri ile birlikte ele alan, güncel haberlerin yanında, bilgilendirmeyi amaç edinmiş ilk ve tek trafik gazetesidir.

Trafik çarpışmaları bizim zamanımızın, öngörülebilir ve önlenebilir olmasına rağmen kanıksanmış başlıca ölüm nedenidir. Her yıl yollarda, yaklaşık 1.25 milyon insanımızı kaybediyoruz. Yaklaşık 50 milyon insanımız yaralanıyor veya ömür boyu kalıcı sakatlıklarla hayatını devam ettirmeye çalışmalarını izliyoruz. 

Ulaşımda asıl sorunumuz trafik değil, güvenlik ve erişimdir. Dar ve limitli alanlarda seyahat özgürlüğü için hız yerine insan yaşamına ve zamana odaklı, güvenli, sağlıklı, çevreci çözümlere bir an önce ulaşmamız gerekiyor.

Trafik tüm bileşenleri ile bütün toplumu ilgilendiren ve bir kamu politikası oluşturularak acilen çözümlenmesi gereken bir sorundur. Sadece ulaşım çözümleri trafiğin problemini ortadan kaldırmaz.

Yürümek, bir yerden bir yere gitmenin en temel aracıdır. Hepimiz öncelikle “YAYA”yız. Hepimizin güvenli ve konforlu yollara gereksinimi var çünkü evimizden çıkıp, adımımızı sokağa attığımız andan itibaren yaya oluruz. İnsan olarak “Güvenli Yollar” temel hakkımız ve ihtiyacımız …

Pek çok bileşenden oluşur trafik problemi, en başta yayalar olmak üzere, trafik mağdurları, araçlar, bisikletliler, motosikletliler, engelliler ve tüm bunların yanında belediyeler, karayolları, trafik ile ilgili kurum ve kuruluşları da kapsar. Tüm bunların sonunda her gün hepimiz sorarız  “Nasıl çözülecek bu trafik?” Hepimizin ortak bir sorunu trafik ve bu nedenle herkesi sorunları ve çözüm önerileri ile birlikte Gazete Trafik’e davet ediyoruz.

Gazete Trafik, yerelden genele trafikte bilinçli farkındalık hareketini yerleştirmek için, konunun tüm paydaşlarını bir araya getirerek çalışacaktır.  Türkiye’nin ilk ve tek trafik gazetesi ‘’Gazete Trafik’ te yayalar, trafik mağdurları, araçlar, bisikletliler, motosikletliler, engelliler, sürücüler trafiği yöneten kurumlar, çocuklar, gençler, yaşlılar kısacası trafik sorununu yaşayan ve çözüm önerileri olan her bireyin sesini duyurabileceği paylaşım alanıdır.

Gazete Trafik,  insan hayatının ne kadar değerli ve paha biçilemez olduğunu bıkmadan, usanmadan sürekli tekrar eden bir trafik gazetesidir.

Gazete Trafik, Suat Ayöz Trafik Mağdurları Platformu yayınıdır.