Daha güvenli yollar için Fedex yol güvenliği ödülü

0
Fedex yol güvenliği ödülleri

Daha güvenli yollar için Fedex Yol Güvenliği ödülünü üç Sivil Toplum Kuruluşu aldı. Fedex Yol Güvenliği ödülü,  STK’ların karayolu güvenliğine olan bağlılığını ve savunuculuğunu vurguluyor ve artırmalarına destek sağlıyor.

Küresel Karayolu Güvenliği STK’ları İttifakının üç Sivil Toplum Kuruluşu üyesiFedEx Yol Güvenliği Ödülü’ne layık görüldü. Karayolu güvenliğine, STK topluluğuna, kanıta dayalı müdahaleleri savunmaya olan bağlılıklarına ve 2030 yılına kadar %50 ölüm ve yaralanma oranını azaltma konusundaki çalışmalarından dolayı ödüle hak kazandılar. Ödüller, El Salvador, San Salvador’da Yol Güvenliğini ve Yol Mağdurlarını Savunan Sivil Toplum Örgütlerinin Sekizinci Küresel Toplantısında (Küresel Toplantı) takdim edildi.

HAREKETLER, El Salvador

MOVES, Küresel Toplantıyı kolaylaştırarak, zamanını, enerjisini ve bağlantılarını toplantıyı başarılı kılmak için kullanarak İttifak’a olan bağlılığını göstermiştir. MOVES’in savunuculuğu, kadınlar için güvenli toplu taşıma sağlamak için yaptığı çalışmalarla karayolu güvenliği konularını toplumsal cinsiyete bağlamaktadır.

Kazadan Kaçın, Hindistan

Kazadan Kaçınma olağanüstü bir büyüme gösterdi. İttifak Savunucu Programı, İttifak Kuluçka Merkezi ve kampanyalar dahil olmak üzere İttifak tekliflerinden yararlanarak, Kazadan Kaçın, özellikle 25 ve 30 km/s bölgeleri olmak üzere kanıta dayalı müdahaleler için savunuculuğunu güçlendirdi ve İttifak STK’ları arasında koalisyonlar ve ortaklıklar kurdu Hindistan’da.

LAZER Uluslararası, Senegal

Kanıta dayalı eylem için sürdürülen savunuculuk, LASER International için 2022’de okulların etrafındaki 30 km/s’lik bölgeler için bir yasa tasarısının meclisten geçmesiyle meyvesini verdi. STK, savunuculuğunu daha da ileri götürmek için #Love30 kampanyasından ve Alliance Kuluçka Programlarından yararlandı. LASER International, Afrika Bölümü’nde ve Frankofon İttifakı üyeleri arasında araçsal bir güç olmuştur.

FedEx İletişim Danışmanı Shane O’Connor, “FedEx Ödüllerini, sivil toplum kuruluşlarının nasıl bir etki yarattığını gösteren üç seçkin STK’ya sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Çalışmaları insanları daha güvenli ve toplumları daha sürdürülebilir kılıyor.”

Alliance İcra Direktörü Lotte Brondum şunları söyledi: “Her biri büyümeye, hayat kurtarmak için neyin işe yaradığına dair kanıtlara dayalı savunuculuğa bağlılıklarıyla İttifak’ın değerlerini örnekleyen FedEx Ödülü kazananlarımızı kutluyoruz. İttifak STK topluluğu. 2015’ten bu yana geniş kapsamlı destekleriyle STK’larımızın gelişmesine ve büyümesine olanak sağladığı için FedEx’e teşekkür ediyoruz.” https://www.roadsafetyngos.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir