Ankara ulaşım

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından duyurulan ulaşım haberlerinde yeni otobüs hatları, teleferiğin açılış tarihi ve karla mücadele yer alıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a yayınladığı trafik güvenliği mesajları için teşekkür ediyor ve tüm Belediye Başkanlarına örnek olmasını diliyoruz.

Gölbaşı veBala ilçelerine yeni otobüs hatları

EGO Genel Müdürlüğü, Gölbaşı ilçesinin Akörençarsak Mahallesi ile Bala Gülbağı, Derekışla, Belçarsak, Sofular, Karahamzalı ve Hanburun Mahalleleri sakinlerinin Gölbaşı ilçe merkezine ulaşımlarını kolay bir şekilde sağlayabilmeleri amacıyla otobüs hatlarında düzenleme yaptı.

9 Şubat 2023 Perşembe günü başlayacak seferlerin güzergâhları ve sefer saatleri şöyle;

  • 146 – (07.00) Karahamzalı, Sofular, Belçarsak, Derekışla, Akörençarsak, Gülbağı, (18.00) Gölbaşı
  • 147 – (08.00) Gölbaşı, Yeniyapançarsak, Emirler, Bezihane, (16.15) Hanburun

Teleferik hattı 6 Şubat 2023 tarihinde tekrar çalışmaya başlıyor

Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı’nın elektronik sistemlerinde gerçekleştirilen güncelleme çalışması tamamlandı. Teleferik Hattı, 6 Şubat 2023 Pazartesi gününden itibaren kesintisiz, konforlu ve güvenli bir şekilde hizmet vermeye başlayacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin karla mücadele çalışmaları sabaha dek sürdü

Başkentte etkili olan kar yağışıyla birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, teyakkuza geçti.

Tüm caddeler açık

Sahada 1020 araç ve 2 bin 489 personeli ile kar ve buzlanmaya karşı mücadelesini gece boyunca sürdürdü. ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın sosyal medya hesapları üzerinden çalışmalarla ilgili Ankaralıları bilgilendirdiği gece boyunca ABB’nin kar küreme araçları “kartakip.ankara.com.tr” adresi üzerinden canlı olarak takip edilebildi.

Büyükşehir ekipleri, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) koordinasyonunda merkez ve çevre ilçelerde karla mücadele çalışmalarını 7/24 esasına dayalı olarak sürdürüyor.

Karla mücadele çalışmaları hakkında vatandaşlar bilgilendirdi

Büyükşehir Belediyesi, gece boyunca 1020 araç ve 2 bin 489 personel ile sahada mesai yaptı.

Karla mücadele çalışmalarını yakından takip eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden de Başkentlileri bilgilendirdi. Sabah saatlerinde yaptığı paylaşımında “Mesai arkadaşlarımız sabaha kadar görevinin başında çalışmalarına devam etti. Tüm ana arterlerimiz, bulvar ve caddelerimiz açıktır. İşinize rahatça gidebilirsiniz. -5 derece hava sıcaklığı nedeniyle buzlanma ile mücadelemiz sürüyor. Tedbirli olalım” ifadelerini kullanan Yavaş, yol durumlarına “kartakip.ankara.com.tr” adresi üzerinden ulaşılabileceğini hatırlattı.

 Çalışmalar canlı olarak izleniyor

Türkiye’de ilk kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın hayata geçirdiği proje kapsamında “kartakip.ankara.com.tr” adresi üzerinden vatandaşlar karla mücadele çalışmalarını canlı olarak takip edebiliyorken, araçların konumuna, çalışma güzergâhlarına ve plaka bilgilerine de anlık ulaşabiliyor. Böylece evine, işine ya da başka bir yere araçlarıyla gidecek olan Başkentliler caddelerin durumu hakkında bilgi edinebiliyor. http://www.ankara.bel.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir