30 km/s

Şubat 2023’te Tunus’ta, ülke genelinde okulların etrafındaki 30 km/s’lik bölgeler için 151/2000 sayılı kararname Başbakan Naglaa Boudin Ramadan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında onaylandı.

Yeni kararname, İttifak üyesi Les Ambassadeurs de la Sécurité Routière (ASR) için bir savunuculuk başarısıdır.  ASR, 2018 yılından itibaren  Tunus hükümetiyle 30 km/s bölgeleri için savunuculuk yapan bir Sivil toplum Kuruluşudur. . ASR, bu özel, önemli, kanıta dayalı müdahale ve kaldıraç fırsatlarını zorlamak için uzun vadeli, sürdürülebilir bir yaklaşım benimsedi.  #Love30 BM Küresel Karayolu Güvenliği Haftası ve #CommitToAct dahil olmak üzere kampanyalar ve Hızınızı 30 km/s’de tutun sloganı altında Ulaştırma Bakanlığı ile ulusal bir kampanya, topluluk ve medya desteği oluşturmaya yardımcı oldu. Tunus Şehrinde Çocuklar için Daha Güvenli ve Sağlıklı Yolculuklar yaratmayı amaçlayan Küresel Karayolu Güvenliği Ortaklığı tarafından desteklenen Botnar Tunus Mücadelesinde yer almak, ASR’nin kapasitesini artırmasını ve 30 yıl boyunca veri ve kanıt tabanını güçlendirmesini sağladı. Çocukları güvende tutmak için km/s limitleri. Kuluçka Programı ve LEARN dahil olmak üzere ittifak teklifleri, STK’ya rehberlik etti ve destekledi. Devlet yetkilileriyle güçlü ilişkiler ve birden fazla paydaşla koalisyonlar geliştirmek, baskıyı sürdürmesini sağladı.

Kararnamenin onaylanmasının ardından ASR’nin bundan sonraki adımları, bilgilendirme ve iletişim kampanyaları yoluyla yol kullanıcılarını kararname konusunda bilinçlendirmek ve desteklemek için Altyapı Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve belediyelerdeki yöneticilere yönelik eğitimler düzenlemek.

ASR başkanı Afef Ben Ghenia, “Sıkı çalışma, azim ve sebat her zaman sonunda karşılığını verir ve sonucu gördüğümüzde, yollarımızda daha fazla hayat kurtarmak için mücadelemizi sürdürmeye daha da ikna oluruz” diyor. http://asr.tn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir