2023 BM Karayolu Güvenliği Haftası kampanyası, #RethinkMobility teması altında değişime odaklanacak ve daha güvenli bisiklet, yürüyüş ve toplu taşıma kullanmayı teşvik edecek .

Haftanın #RethinkMobility kampanyasının bir parçası olarak Alliance, Leipzig’den Canlı Yayın: Mobiliteyi Yeniden Düşünmek (Mobiliteyi Yeniden Düşünmek) canlı yayınlanan bir etkinlik düzenleyecek .

23 Mayıs 2023 Salı günü, saat 15:00-15:45 CEST’de Almanya’nın Leipzig kentinde ITF OECD’den canlı yayınlanacak. Şili Ulaştırma ve Telekomünikasyon Bakanı ve Belediye Başkanı Juan Carlo Munoz Leipzig’den ve Uluslararası Yol Federasyonu’ndan Veronique Feypell konuşmacı olarak etkinliğe katılacak.

Bu etkinlik, iyi bir toplu taşımanın daha güvenli yollar ve daha sürdürülebilir şehirler için ne kadar kolaylaştırıcı olabileceğini göstermek için hareket halindeki bir tramvay üzerinde yapılacak.

Alliance İcra Direktörü Lotte Brondum, ülkelerindeki hareketliliği nasıl yeniden düşündüklerini ve modal geçişi destekleyebilecek farklı girişimleri ve karayolu güvenliği müdahalelerini nasıl teşvik edip uygulayacaklarını konuşmak için konuklarımıza katılacak.

Bu etkinlik, yerel ve uluslararası medya üzerinde bir etki yaratmanın yanı sıra sivil toplumun güvenli hareketlilik için bir bildiri sunması için bir platform sağlamayı amaçlayacaktır.

Mevcut durum

Küresel olarak, karayolu ulaşım sistemlerini kullanırken her yıl 1,3 milyon önlenebilir ölüm ve tahminen 50 milyon yaralanma meydana gelmektedir. Karayolu trafik çarpışmaları 5-19 yaş arası çocuklar ve genç yetişkinler için önde gelen ölüm nedenidir. Karayolu güvenliğinin durumu son birkaç yılda kötüleşti. Mevcut yörüngede, yüzde 50’lik bir azalma hedefinin 2030 yılına kadar karşılanması pek olası değil.https://www.roadsafetyngos.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir