İngiltere’de 3 yıldır kaldırıma park eden insanlar

0
İngiltere

22 Kasım, Ulaştırma Bakanlığı’nın kaldırıma park etmenin yasaklanmasına ilişkin istişaresinin üzerinden üç yıl geçti, İngiltere’de 3 yıldır kaldırıma park eden insanlar var. Yanıt veren 15.000 kişi hala yanıt bekliyor. Bu blogda, Sustrans Politika Başkanı Tim Burns, herkes için güvenliği artırmak için kaldırıma park etme yasağı ihtiyacının neden hala kritik olduğunu açıklıyor.

Araçları kaldırıma park etmek sadece rahatsız edici olmakla kalmaz, aynı zamanda yürüyen ve tekerlek kullanan insanlar için tehlike oluşturur. Yürümeyi ve bisiklete binmeyi yolculuklar için doğal bir seçim haline getirmek için, herkesin mahallelerinde kendini güvende ve kendinden emin hissetmesi çok önemlidir.  Ancak, kaldırıma park edilmiş arabalar ülke genelinde yaygın bir durumdur.

Birçok yerde, kaldırıma park etmek ve yürüyen ve tekerlek kullanan insanları engellemek, yola park etmekten ve potansiyel olarak trafiği yavaşlatmaktan daha sosyal olarak kabul edilebilir olarak görülüyor.

Tehlikeyi durdurun

Araçları kaldırıma park etmek sadece rahatsız edici olmakla kalmaz, aynı zamanda yürüyen ve tekerlek kullanan insanlar için tehlike oluşturur.

Kaldırıma park etmek, insanları yola zorlayarak daha büyük bir çarpışma ve yaralanma riskine sokar.

Kaldırıma park etmek, özellikle hareketlilik, nörolojik veya görme bozukluğu olan kişiler ile yürüyen ve arabalı çocuklar olmak üzere birçok engelli insan için özellikle zordur.

Otoyol Kanunu açıktır – araçlar kaldırıma park etmemelidir, ancak Londra dışında hala yasaldır. Konseylerin bunu durdurmak için sınırlı pratik yetkileri vardır.

Bugün, Hükümetin kaldırım otoparkının kapatılmasına ilişkin istişaresinin üçüncü yıldönümü.

15.000’den fazla kişi bu istişareye yanıt vermek için zaman ayırdı ve halkın endişesini gösterdi.

İnsanlara istediklerini verin

Anketler ve anketler, Birleşik Krallık’ta kaldırıma park etmenin yasaklanması için defalarca ezici bir destek olduğunu gösteriyor ve bu da örneğin acil durum araç erişimi gibi gerekli bir temelde muafiyetlere izin verecek.

Sustrans’ın Yürüyüş ve Bisiklet Endeksi, sakinlerin %65’inin kaldırıma park etme yasağını desteklediğini (sadece %16’sının buna karşı çıktığını) gösterdi.

Bölge sakinlerinin %68’i, kaldırıma park edilmiş daha az aracın daha fazla yürümelerine veya daha fazla tekerlek kullanmalarına yardımcı olacağına inanıyor.

Sustrans’ın Engelli Vatandaşlar Araştırması’nın ortaya koyduğu gibi, engellilerden gelen destek (%73) daha da artıyor.

Soruşturma ayrıca, engellilerin beşte ikisinden fazlasının genellikle hedeflerine ulaşmada sorun yaşadığını ortaya koydu.

Kaldırım parkı konusu herkes için önemlidir

Daily Express’in 4.000’den fazla okuyucuyla yaptığı yakın tarihli bir anket, %78’inin kaldırıma park etme yasağı görmek istediğini ortaya koydu.

Güneşin altında kasklı bisikletli bir çocuk, ilkokul çantasını tutan bir yetişkinle kaldırıma park etmiş bir minibüsün etrafında geziniyor

Kaldırıma park etmek, özellikle hareketlilik, nörolojik veya görme bozukluğu olan kişiler ile yürüyen ve arabalı çocuklar olmak üzere birçok engelli insan için özellikle zordur.

Doğru Fiyat

İskoçya ve Galler, kaldırıma park etmeyi kısıtlamak için olumlu adımlar atıyor ve İskoçya, Aralık ayından itibaren ülke çapında bir yasak getiriyor.

İngiltere geride kalıyor ve herkesin yararına yetişmesi gerekiyor.

Kaldırıma park etmenin yasaklanması, kaldırım parkının neden olduğu hasarlı kaldırımın maliyetli bakımı ve değiştirilmesinden nispeten daha ucuzdur.

Hayır kurumu Living Streets, seyahatlerin ve düşmelerin İngiliz vergi mükelleflerine yılda yarım milyar sterline mal olabileceğini, yerel makamlara ve NHS’ye kişisel yaralanma iddialarından ve tıbbi tedaviden milyonlarca dolara mal olabileceğini tespit etti.

Harekete geçme zamanı

Üç yıl önce Hükümetin kaldırıma park etme konusundaki istişaresini ve o zamandan beri gördüğümüz olumlu mesajları memnuniyetle karşıladık.

Tabii ki, zorlu birkaç yıl oldu, ancak şimdi Hükümetin yanıt verme ve durumu iyileştirmek için harekete geçme zamanı.

Sustrans, Birleşik Krallık’taki insanlar adına kaldırıma park etme konusunda harekete geçme çağrısında bulunmaya devam edecek ve birlikte olumlu adımlar atmak için Hükümet ve yakın ortaklarımızla birlikte çalışmaya hazırız. Tim Yanıklar 22.11.2023 https://www.sustrans.org.uk/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir