Hollanda

Hollanda bisiklet platformu, Landelijk Fietsplatform olarak 35 yılı aşkın süredir bağımsız bilgi ve bilgi noktasıyız. Bisiklet, şehrin ve ülkenin tadını aktif olarak çıkarmanın yoludur. Yıllık bazda yüz milyonlarca eğlence amaçlı bisiklet gezisi yapılıyor.

Hollanda’yı en güzel haliyle bisikletle yaşayacağınıza inanıyoruz. Hollanda’yı şimdi ve gelecekte dünyanın en iyi rekreasyonel bisiklet ülkesi yapmak misyonumuzdur. Fiziksel ve idari engelleri kaldırıyoruz, profesyonel ortaklarla ve bunlar arasında bilgi paylaşımı sağlıyoruz ve yurtiçi ve yurtdışındaki eğlence amaçlı bisikletçilere ilham ve bilgi sunuyoruz. Bölgesel, bölgesel, ulusal ve uluslararası gezileri birbirine bağlıyoruz. Hollanda’da bisiklet sürmek güvenli, kolay ve eğlencelidir.

Takım ve yönetim kurulu

Fietsplatform’un temeli profesyonellerden oluşan küçük bir ekipten oluşur. Amersfoort’taki ofisimizde, hükümetin (ulusal ve bölgesel) katkıları ve kendi gelirimizle finanse edilen çalışma programının uygulanması üzerinde çalışıyoruz. 100’ün üzerinde aktif gönüllüden oluşan bir grup bu konuda bize destek oluyor. Her zaman eğlence amaçlı bisikletçinin başrolde olması. ANWB, Fietsersbond ve bisiklet federasyonu NTFU bizim kurulumuzda. Yani tatil bisikletçisinden, günlük gezi bisikletçisine, banliyö bisikletçisine, dağ bisikletçisinden tur bisikletçisine kadar tüm disiplinler temsil edilmektedir.

Bilgi paylaşımı ve savunuculuk

Bisikletçi kimdir, bisikletçi nerede bisiklet sürer? Bunu biliyor ve paylaşıyoruz. Ulusal anketler ve il raporları aracılığıyla, Hollanda’da eğlence amaçlı bisiklet kullanımına ilişkin güncel bilgiler sağlıyoruz EuroVelo, Hollanda Bisiklet Elçiliği ve Tour de Force gibi ortaklıklarla da bilgimizi paylaşıyoruz. Bisikleti güvenli ve çekici tutmak için yol ve yol arzının artan ve değişen kullanımla daha iyi eşleştirilmesi gerektiğini savunuyoruz.

Katma değer

Milli yaklaşımımız katma değer sunuyor. Örneğin, bisiklet ve yürüyüş rotaları hakkındaki raporlar için tek bir merkezi adres, güncel coğrafi bilgiler içeren bir veri tabanı, eğlence amaçlı bisiklet kullanımına ilişkin bir portal ve bisiklet dostu adresler için bir kalite etiketi yönetiyoruz. Hepsi ulusal kapsama sahip. Ve hepsi hem profesyonellere hem de tüketicilere yardımcı oluyor.

Her yıl yurt içi ve yurt dışından yüzbinlerce bisikletçiye güzel bisiklet turları yaşatıyoruz. Uzun Mesafe Bisiklet Rotalarından sorumluyuz ve türetilmiş hafta sonu turları geliştiriyoruz. Bunu giderek büyüyen bir tatil bisikletçisi grubu için yapıyoruz.

Bisiklet rotası teklifi

Uzun Mesafe Bisiklet Yollarının yanı sıra ülke çapında bir bisiklet kavşak ağı bulunmaktadır. Fietsplatform sayesinde bisiklet rotaları hem de bisiklet kavşaklarının tekdüzeliği mevcut. İl ve bölgelerin kavşak yollarının kalitesini ve sürekliliğini takip etmelerine yardımcı oluyoruz. 40 bölgesel ağ ve toplamda 34.500 km’nin üzerinde rotadan sorumluyuz.

Bisiklet Sürme ve Davranışları

Davranış değişikliği, şehirleri daha sürdürülebilir, yaşanabilir yerlere dönüştürmenin hayati bir parçasıdır. Bu değişiklik tüm demografilerde yapılabilir. Çocuklar için eğitici bisiklet eğitiminden, personeli daha fazla çalışmak için bisiklete binmeye teşvik etmek için işveren teşvikleri, yaşlıları bisiklete binmeye devam etmeye teşvik eden programlara kadar çeşitli alternatifleri vardır.

Hollanda’daki ulusal hükümet, 1970’lerden bu yana bisiklet lehine davranış değişikliğini teşvik ediyor ve 20’den 2017’ye kadar yüzde 2027’lik bir bisiklet artışı hedefleyen Tour de Force programıyla bunu yapmaya devam ediyor.

Bu hedefe ulaşmak için ulusal teşvikler arasında bisikletçiler için işe giderken kilometre başına 19 sentlik bir seyahat ödeneği ve bisiklet satın alırken veya kiralarken vergi indirimleri yer alıyor.

Bisiklete binme

Bisiklete binme, çoğu çocuğun ilk ve ortaokula bisikletle gittiği Hollanda’da küçük yaşta başlar. Bu, hayatlarının geri kalanında bisikleti bir ulaşım aracı olarak benimsemelerine yol açacak temeldir. Bu, bisiklet eğitimine, bisikletlerin yaygın olarak bulunmasına ve güvenli bir okul ortamına ihtiyaç duyulmasını gerektirir. İlkokullardaki çocuklar, onları bağımsız olarak daha uzak mesafelere seyahat etmeye hazırlamak için genellikle ortaokula gitmeden hemen önce bir döngü sınavına girerler. Fietsenbank gibi çocukların bisiklet sahibi olmasını engelleyen ekonomik zorlukları çözmek için şu anda girişimler var.

Farkındalık kampanyaları

Farkındalık kampanyaları, bisiklete binmeyi ve güvenliği artırmak için ulusal, bölgesel ve yerel kampanyaların uygulandığı davranış değişikliğinin bir diğer önemli parçasıdır. Kampanyalar bisikletlilere odaklanabilir, örneğin karanlıkta ışık kullanımını teşvik edebilir, ancak aynı zamanda örneğin bisikletlilerin savunmasızlığından haberdar olmak için araba sürücüleri gibi diğer yol kullanıcılarına da odaklanabilir. https://dutchcycling.nl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir